وبلاگ

پنجره دوجداره یو پی وی سی با روکش آلومینیوم

در و پنجره‌ دو‌جداره یو‌پی‌وی‌سی با توجه به مزایای قابل توجه آن مناسب‌ترین گزینه برای استفاده در ساختمان است. مهمترین مزیت آن پایین بودن ضریب انتقال حرارت یو‌پی‌وی‌سی نسبت به آلومینیوم و عایق بندی کامل پنجره‌های یو‌پی‌وی‌سی به علت اتصال گوشه‌ها از طریق جوش پروفیل است که باعث جلوگیری از تبادل حرارت و هدر رفت دمای محیط می‌شود.

 

با توجه به گسترش دانش معماری و طراحی نماهای مختلف، در برخی از پروژه‌ها به جهت ایجاد هماهنگی پنجره با نمای ساختمان نیاز است از پنجره آلومینیومی استفاده شود که در این صورت مزایای پنجره یو‌پی‌وی‌سی عایق از دست خواهد رفت. از این رو برای بهره‌مندی همزمان از مزایای عایق بندی پنجره یو‌پی‌وی‌سی و نمای آلومینیوم، مجتمع بوتیا صنعت اقدام به تولید روکش آلومینیومی برای در و پنجره نموده است. در این نوع از در و پنجره علاوه بر موارد ذکر شده با توجه به ایجاد یک لایه بیشتر در سطح پنجره میزان ضریب انتقال حرارت آن به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. استفاده از پنجره دوجداره یو پی وی سی با روکش آلومینیوم باعث استحکام بیشتر و افزایش مقاومت مکانیکی در و پنجره نیز می‌گردد. روکش آلومینیومی تولید شده قابلیت ارائه در رنگ‌های مختلف را دارد و امکان انتخاب رنگ مورد نظر هماهنگ به نمای ساختمان را فراهم می‌کند.

نمونه آن را میتوانید در پروژه جناب آقای اسفندیاری ببینید :

یا نمونه کار شده در پروژه آقای دلیری:

 

 

پنجره دوجداره یو‌پی‌وی‌سی در مقایسه با پنجره‌های آلومینیومی نرمال نسل قدیم (بدون پل عایق حرارتی از جنس پلی آمید) که از سطح عایق‌بندی بسیار ضعیفی به دلیل بالا بودن ضریب انتقال حرارت فلز آلومینیوم برخوردارند، عایق‌بندی کامل و بهتری را دارد و در قیاس با پنجره‌های ترمال بریک علاوه بر صرفه جویی در هزینه پنجره از عایق‌بندی بیشتری به جهت میزان ضریب انتقال حرارت و اتصال گوشه‌ها برخوردار است.

علاوه بر موارد فوق پنجره دوجداره یو‌پی‌وی‌سی با روکش آلومینیوم این امکان را می‌دهد تا رنگ نمای داخلی پنجره هماهنگ با دکوراسیون داخلی و متفاوت از رنگ نمای آلومینیومی طراحی و اجرا شود. وجه داخلی پنجره می‌تواند بصورت سفید، رنگی و یا روکش لمینیت اجرا شود.

مزایای در و پنجره uPVC با روکش آلومینیوم

  • استفاده ویژگی و مزایای عایق بندی پنجره یو‌پی‌وی‌سی و بهره‌گیری از نمای آلومینیوم در ظاهر بنا
  • افزایش مقاومت مکانیکی و استحکام در و پنجره
  • افزایش میزان عایق بندی حرارتی و صوتی به علت اضافه شدن روکش آلومینیوم به پنجره یو‌پی‌وی‌سی
  • افزایش میزان مقاومت حرارتی پنجره در مقابل تابش مخرب خورشید
  • امکان استفاده از رنگهای متنوع روکش آلومینیوم
  • صرفه جویی در هزینه خرید نسبت به پنجره آلومینیوم ترمال بریک